Martın 14-də Azərbaycan-Türkiyə İş Adamları Birliyinin (ATİB) üzvü olan Evrika Liseyində türkdilli xalqların birliyini, mədəniyyətini və milli-mənəvi dəyərlərini əks etdirən “Böyük Turan: Türkün Səsi – Qardaşlıq Dastanı” adlı tədbir keçirilib.
Tədbir çərçivəsində təşkil edilən sərgidə Qazaxıstan, Qırğızıstan, Özbəkistan, Türkiyə, Türkmənistan və Azərbaycan milli geyimləri, təamları və əl işləri təqdim edilib.
Bədii hissədə Evrika Liseyinin şagirdləri türkdilli xalqların ədəbiyyatına və musiqisinə həsr olunmuş rəqs kompozisiyaları nümayiş etdiriblər.
Tədbirdə iştirak edən türk dövlətlərinin ölkəmizdəki səfirliklərinin nümayəndələri və digər qonaqlar bu cür təşəbbüslərin Türk dünyasının ortaq dəyərlərini yeni nəslə aşılamaq və mədəni inteqrasiyanı gücləndirmək baxımından mühüm əhəmiyyət kəsb etdiyini qeyd ediblər.