ATİB aztəminatlı ailələrə dəstək məqsədilə "Bayram sovqatı" kampaniyası keçirib. Kampaniya çərçivəsində Bakı və Sumqayıtda yaşayan ailələrə ərzaq yardımları təqdim olunub
“Caspian Energy Club” və Azərbaycan Milli Biznes Assosiasiyasının birgə təşkilatçılığı ilə 12-ci Beynəlxalq “Caspian Investment Forum” keçirilib. Forumda maliyyə və investisiya sahəsinin aparıcı mütəxəssisləri iştirak ediblər.
Bakıda Türk Şəhidliyində Çanaqqala Şəhidləri Günü və Zəfərin 110-cu ildönümü münasibətilə anım mərasimi keçirilib. Mərasimdə Türkiyə və Azərbaycan nümayəndələri iştirak ediblər.
“Türk Hava Yolları” Azərbaycan şirkəti Ramazan ayı münasibətilə iftar süfrəsi təşkil edib. Tədbirdə ATİB İdarə Heyətinin sədri Mürsəl Rüstəmov da daxil olmaqla iş adamları və ictimaiyyət nümayəndələri iştirak ediblər.
Martın 14-də ATİB üzvü Evrika Liseyində türk xalqlarının mədəniyyətini və milli-mənəvi dəyərlərini əks etdirən “Böyük Turan: Türkün Səsi – Qardaşlıq Dastanı” adlı tədbir keçirilib.
Martın 13-də Dünya Türk İş Konseyinin (DTİK) Azərbaycan nümayəndəsi Barış Altıparmak tərəfindən iftar süfrəsi təşkil olunub. Tədbirdə Azərbaycan və Türkiyənin tanınmış şəxsləri, o cümlədən Elm və Təhsil naziri Emin Əmrullayev, TBMM-nin sabiq sədri Bülent Arınç və ATİB İdarə Heyətinin sədri Mürsəl Rüstəmov iştirak ediblər.